perekacerita
promosi perodua murah

Minta Tolong korang sebarkan pada kawan2 FB supaya LIKE fanpage perekacerita ini yerr.. jasamu dikenang =
http://www.facebook.com/likeperekacerita

Anugerah Skrin 2010

Anugerah Skrin 2010 (KEPUTUSAN & INFO)
TEMPAT:
Pusat Dagangan Dunia Putra (PWTC) Kuala Lumpur,
PENGACARA: Awal & Vanidah
SUMBER: Berita harian & budiey.com
TARIKH: 24 Disember 2010
SALURAN TV: TV3
MASA: 9 malam

Anugerah Skrin 2010

KEPUTUSAN PENUH ANUGERAH SKRIN 2010 (ASK 2010)

  1. # Rancangan realiti TV terbaik - Showdown 2010
  2. # Lakon layar terbaik kategori filem - Evolusi KL Drift 2 (Shamsul Yusof)
  3. # Drama komedi terbaik - Simpang 3
  4. # Lakon TV terbaik - Antara Garisan
  5. # Program hiburan terbaik - Anugerah Bintang Popular
  6. # Pelakon pembantu wanita terbaik drama - Fadzilah Mansor (Sebelum Akhirat)
  7. # Pelakon pembantu lelaki terbaik drama -Isma Yusoof (Antara Garisan)
  8. # Pelakon pembantu wanita terbaik filem - Nor Fazura (Pisau Cukur)
  9. # Pelakon pembantu lelaki terbaik drama - Aaron Aziz (KL Drift 2)
  10. # Rancangan bual bicara terbaik - RTM: Isu khas Gaza Palestin Kami Bersamamu
  11. # Laporan khas / berita terbaik - Aduan rakyat berbumbung langit
  12. # Videografi terbaik drama - Datang Bulan
  13. # Pelakon wanita terbaik filem - Sharifah Amani (Mualaf)
  14. # Pelakon lelaki terbaik filem - Bront Palare (Belukar)
  15. # Pelakon wanita terbaik drama - Nor Khiriah (Antara Garisan)
  16. # Pelakon lelaki terbaik drama - Fauzi Nawawi (Sebelum Akhirat)
  17. # Pengarah terbaik filem - Yasmin Ahmad (Mualaf)
  18. # Pengarah terbaik drama - Murali Abdullah (Sebelum Akhirat)
  19. # Rancangan muzikal terbaik - TV3 Anugerah Juara Lagu 24
  20. # Anugerah Yasmin Ahmad - Shaheizy Sam
  21. # Drama rantaian terbaik - Nur Kasih
  22. # Filem terbaik - Mualaf
  23. # Drama terbaik - Antara Garisan
Anugerah Skrin 2010

INFO: Anugerah Skrin 2010
  1. # SEBANYAK 17 drama, 12 drama rantaian dan lima drama komedi dicalonkan pada ASK2010. Manakala 25 judul pula layak bersaing dalam kategori filem.
  2. # ANTARA drama yang bertanding ialah Taubat Nasuha, Bagaikan Sumayyah, Sebelum Akhirat, Masyitah, Kaki, Lillahi Ta’ala, Perempuan, Antara Garisan dan Selipar Jepun Suria.
  3. # ANTARA filem yang layak bertanding pula termasuk Momok the Movie, Muallaf, Pisau Cukur, Evolusi KL Drift 2, Papadom, Lagenda Budak Setan, Setem, Adnan Sempit, Kecoh Betul dan Santau.
  4. # BAGI kategori drama, sebanyak 10 anugerah menjadi rebutan iaitu Drama Terbaik, Pelakon Lelaki dan Wanita Terbaik, Pelakon Pembantu Lelaki dan Wanita Terbaik, Pengarah Terbaik, Lakon TV Terbaik, Drama Rantaian Terbaik, Drama Komedi Terbaik dan Videografi Terbaik.
  5. # KATEGORI filem pula menawarkan trofi Filem Terbaik, Pelakon Lelaki dan Wanita Terbaik, Pelakon Pembantu Lelaki dan Wanita Terbaik, Pengarah Terbaik dan Lakon Layar Terbaik.
  6. # ENAM trofi lagi menunggu pemenang kategori penerbitan dalaman iaitu Rancangan Dokumentari/Majalah Terbaik, Rancangan Bual Bicara Terbaik, Rancangan Hiburan Terbaik, Rancangan Muzikal Terbaik, Rancangan Realiti Terbaik dan Laporan Khas/Berita Terbaik.
  7. # BUAT kali kedua, Anugerah Yasmin Ahmad diadakan dalam kategori Anugerah Khas Juri, bagi memberikan pengiktirafan kepada bakat baru yang berpotensi untuk melangkah lebih jauh dalam seni.
Anugerah Skrin 2010

KATEGORI-KATEGORI YANG DIPERTANDINGKAN

KATEGORI DRAMA
1. Drama Terbaik
2. Pelakon Lelaki Terbaik Drama
3. Pelakon Wanita Terbaik Drama
4. Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Drama – Isma Yusoof – Antara Garisan
5. Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Drama – Fadzillah Mansor – Sebelum Akhirat
6. Pengarah Terbaik Drama
7. Lakon TV Terbaik – Antara Garisan – Shahrul Ezad Mohameddin
8. Drama Rantaian Terbaik
9. Drama Komedi Terbaik – TV3 Simpang Tiga
10. Videografi Terbaik

KATEGORI FILEM
1. Filem Terbaik
2. Pelakon Lelaki Terbaik Filem
3. Pelakon Wanita Terbaik Filem
4. Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Filem – Aaron Aziz – Evolusi KL Drift 2
5. Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Filem – Fazura – Pisau Cukur
6. Pengarah Terbaik Filem – Shamsul Yusof – Evolusi KL Drift 2
7. Lakon Layar Terbaik Filem

KATEGORI PENERBITAN DALAMAN
1. Rancangan Dokumentari/Majalah Terbaik
2. Rancangan Bual Bicara Terbaik
3. Rancangan Hiburan Terbaik
4. Rancangan Muzikal Terbaik
5. Rancangan Realiti Terbaik
6. Laporan Khas/Berita Terbaik

ANUGERAH KHAS JURI

SENARAI PENCALONAN ANUGERAH SKRIN 2010

KATEGORI DRAMA – Telemovie
Cerekarama – Taubat Nasuha
Cerekarama – Bagaikan Sumayyah
Cerekarama – Sebelum Akhirat
Cerekarama – Miah Oh Miah
Cerekarama – Masyitah
Cerekarama – Dalil Cinta
Panggung Seri – Kaki
Panggung Seri – Menantu 3 Rasa
Citra – Dendam Seorang Isteri
Pangung Sabtu: Perempuan
Kepok & Nisan
Lillahi Ta’ala
60Km
Datang Bulan
Antara Garisan
Fatimah Juling
Selipar Jepun Suria

KATEGORI DRAMA – Drama Berantai
Nur Kasih
Adamaya
Nenek Kebaya
Tari Tirana
Jangan Pandang Belakang
Si Capik
Skuad Polis: Gerakan Marin
Ghost
Blogger Boy
Awan Dania Siri 2
Kau Dan Aku
Halimah Jongang The Series

KATEGORI DRAMA – Drama Komedi
Senario
Teres Kembar 4
Londeh
Fikirlah Sendiri Nabil (Musim 2)

KATEGORI FILEM CEREKA
(YANG DITAYANGKAN MULAI 1 JULAI 2009 – 30 JUN 2010)
Skrip 7707
Setem
Momok The Movie
Jin Notti
Papadom
Pisau Cukur
Senario The Movie – Ep 2 (Beach Boy)
My Spy
Santau
Pulau Asmara
Muallaf
Duhai Si Pari Pari
Adnan Sempit
2 Hati Satu Jiwa
Niyak Rampik
V3 Samseng Jalanan
Evolusi Kl Drift 2
Semerah Cinta Stilleto
Hooperz
Belukar
Andartu Terlampau Mencari Suami
Kecoh Betul
Lagenda Budak Setan
Kapoww
Zoo

Share this post:

Digg it StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! reddit

Followers

My Ping in TotalPing.com Related Posts with Thumbnails

Dapatkan post updates terbaru via Facebook. Hanya Click LIKE Button dibawah

?

 
Copyright 2010 PEREKA CERITA